Bilgi Güvenliği Bildirgesi
(Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar)

İnternet, doğası gereği sınırları geniş bir yapı üzerinde kurulduğu için sahtekârlık, dolandırıcılık, virüs bulaşması, yetkisiz erişim, şifre ve kişisel bilgilerin çalınması gibi kötü niyetli saldırılara maruz kalma riski taşır.

OYAK Yatırım Menkul Değerler A.Ş. bu riskleri asgari seviyede tutmak için teknolojinin imkân sağladığı bütün önlemleri almıştır.

Bilinçli bir internet kullanıcısı olarak aşağıda belirttiğimiz konularda bilgi sahibi olmanız, kendinize ait önlemleri almanız internet üzerinden gerçekleştireceğiniz işlemlerden daha güvenle yararlanmanızı sağlayacaktır.

Yatırım işlemlerine ilişkin tüm bilgiler için https://www.oyakyatirim.com.tr/ adresini kullanın.

Kullanmakta olduğunuz web tarayıcılarının güncelliğinden emin olunuz.

Bilgisayarınızı virus ve benzeri zararlı programlara karşı koruyunuz.

İnternet tarayıcısının adres çubuğunda çıkan yeşil kilit simgesi, sitemizin OYAK Yatırım Menkul Değerler A.Ş. ye ait olduğunu ve güvenli olarak kullanabileceğiniz anlamına gelir. Yeşil kilit varlığını kontrol ediniz

Diğer internet sitelerinde ya da e-postalarda yer alan bağlantılara güvenmeyin. Bu bağlantıları erişim için kullanmayın.

İnternet sayfamız üzerinden hesabınıza erişmek istemeniz durumunda, Müşteri No ve Şifre bilgilerinizi girdikten sonra mobil uygulamanıza iletilen akıllı bildirme onay vermeniz beklenecektir. Akıllı bildirimin iletilmesinde aksaklık yaşamanız halinde derhal +90 850 222 04 14 numaralı çağrı merkezimizi arayınız veya internet sitemizde bulunan bize ulaşın formunu doldurunuz.

Müşteri numaranızı, şifrenizi ve cihazlarınızı korumanız ve gizli tutmanız gerekir. Şifrenizin üçüncü kişiler tarafından kullanılmasıyla doğabilecek zarar ve kayıplardan OYAK Yatırım Menkul Değerler A.Ş. sorumlu değildir. Kullanıcı olarak sizlerin hak ve sorumluluklarınız şirketimizle imzalamış olduğunuz sözleşmeler içerisinde yer almaktadır.

Dolandırıcılık girişimlerine maruz kalmamak için hesap şifrenizi şirket personeli dahil olmak üzere hiç kimse ile paylaşmayın. Dolandırıcılık şüphesi durumunda zaman kaybetmeden +90 850 222 04 14 numaralı çağrı merkezimizi arayarak durum bildiriminde bulunmanız gerekmektedir

Bilgilerinizi cüzdanınızda ya da çantanızda yazılı olarak taşımayın. Mutlaka ezberleyin ve şifre bilgilerinin yazılı olduğu belgeleri başkalarının ulaşabilecekleri yerlerde saklamayın

Giriş yaparken klavye ya da ekranı izleyen kişilerin varlığına dikkat edin

Mobil cihaz kullanarak sisteme giriş yapılmak isteniyorsa jailbreak yapılmamış cihazlar ile hesabınıza giriş yapınız.

Mobil uygulamamızı; IOS işletim sistemine sahip cihazınız için sadece resmi “app store”, ANDROID işletim sistemine sahip cihazınız için sadece resmi “google play store” dan edininiz. Mobil uygulamamız bunların dışında herhangi bir kaynakta bulunmamaktadır.

OYAK Yatırım Menkul Değerler A.Ş. hiçbir zaman müşterilerinin şifrelerini soran, kişisel bilgilerini talep eden veya güncellenmesini isteyen e-postalar göndermez

Gerçekleştirdiğiniz işlemlere ait işlem sonuç formları günlük sistemimize kayıtlı e-posta adresinize ya da iletişim adresinize iletilir.

SMS şifresi gönderilen telefonunuzun kaybolma, çalınma, zorla alınma gibi herhangi bir nedenle elinizden çıkması halinde vakit kaybetmeden +90 850 222 04 14 numaralı çağrı merkezimizi arayarak bildirmeniz gerekmektedir.

Hizmet alımında yaşadığınız aksaklıklara yönelik şikayetlerinizi +90 850 222 04 14 numaralı çağrı merkezimizi arayarak ya da https://www.oyakyatirim.com.tr/iletisim/bize-ulasin internet adresinde yer alan “İletişim Formu” bölümünden bildirebilirsiniz.

Sunulan hizmetlere ilişkin bilgilendirmelere, kesintilere, duyuru ve uyarılara https://www.oyakyatirim.com.tr/ internet adresinden ulaşabilirsiniz ya da +90 850 222 04 14 numaralı çağrı merkezimizi arayarak bilgi alabilirsiniz.

https://www.oyakyatirim.com.tr/ internet adresimizden ya da +90 850 222 04 14 numaralı çağrı merkezimiz dışındaki herhangi bir kanal aracılığı ile gelen bilgilere itibar etmeyiniz.

Saygılarımızla,

OYAK YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş.